Psikademi

Rahatlamak İçin Hızlı Bir Yol: Simülasyon

Birkaç dakika boyunca gerçeklikten uzaklaşmak ve zihninizin uğraştığı şeyi yani odak noktanızı değiştirmek rahatlamak için oldukça etkili bir yoldur. 

Simülasyonlar, kolaylıkla bunu yapabilmenizi sağlar. Yani zihninizin odağını yeni bir etkinliğe veya yeni bir dünyaya hızlıca sokmanıza izin verir. 

Beyninizi bir şeyle meşgul tutmak ve kendinizi ona kaptırmak bir çeşit farkındalık meditasyonudur. Ayrıca, yaptığınız işe geri dönme ve zihninizi tazeledikten sonra işinizi daha rahat yapma şansınızı da artırır.

Silk

Bazen zihninizi dağıtmak için bir şeyler izlemekten daha fazlasını yapmak isteyebilirsiniz. Silk, sadece tıklayarak kendi basit, simüle edilmiş görüntülerinizi tasarlamanızı sağlayan çevrimiçi bir uygulamadır. Ayrıca mevcut bir telefon uygulaması ile, nerede olursanız olun stres atmak için cebinizde olması da onu kullanışlı bir araç haline getiriyor. Silk uygulamasına buradan erişebilirsiniz.

This Is Sand

Bu kum simülasyonu ile farklı tasarımlar yapmanızı sağlayan başka bir çevrimiçi uygulama. Bu uygulama ile renkli kumlara tıklayarak bir çok farklı soyut çalışma tasarlayabilirsiniz. Bu sayede zihninizin günlük tasalardan uzaklaştığını fark edeceksiniz. This Is Sand uygulamasına buradan erişebilirsiniz.

The Secret Door

Bu uygulama, sizi ‘gizli bir kapıdan’ dünyadaki rastgele bir yere götürmek için Google Haritalar’ı kullanıyor. Sizi en güzel, ilginç ve rastgele yerleri gösteren ve bir anda zihninizin yönünü değiştirebilen bir uygulama. İçinizdeki kaşif için bu, bilinmeyene dalmanın harika bir yoludur. Ne bulacağınızı asla bilemezsiniz! Uygulamaya buradan erişebilirsiniz.

Tüm Kategoriler
Psikoeğitim
Psikoeğitim
Ücretsiz
Psikademi Kaygı programı, kaygıyla başa çıkmak için bilimsel ve etkili yöntemler sunar. Kaygınızı anlayın, yönetin ve daha sağlıklı bir yaşam sürün...
Başlangıç
68 Dersler
Psikoeğitim
Ücretsiz
Psikademi Depresyon: Depresyonla Başa Çıkmanın En Yenilikçi Yolu
Başlangıç
105 Dersler
Psikoeğitim
Ücretsiz
Sınav Kaygısına Son, öğrencilere sınav kaygısını etkin bir şekilde yönetmeleri için bilişsel-davranışçı terapi (BDT) temelli stratejiler sunar. Dah...
Başlangıç
63 Dersler