Psikademi

Sınav Kaygısına Son

Sınav Kaygısına Son, öğrencilere sınav kaygısını etkin bir şekilde yönetmeleri için bilişsel-davranışçı terapi (BDT) temelli stratejiler sunar. Daha yüksek sınav performansı için hemen kaydolun.
4.118 Öğrenciler Kayıtlı
0
0 yorumu
  • Tanım
  • Müfredat
  • Yorumlar
SKS Logo (870 × 440 piksel)

Sınav kaygısıyla başa çıkmak için etkili ve bilimsel yöntemlerle donatılmış “Sınav Kaygısına Son” psikoeğitimine hoş geldiniz! Bu psikoeğitim, sınav kaygınızı kontrol altına almanızı ve sınavlara daha verimli bir şekilde hazırlanmanızı sağlayacak.

Neler Öğreneceksiniz?

Bu psikoeğitim içerisinde, kaygıyı tetikleyen düşüncelerinizi nasıl gerçekçi hale getireceğinizi, sınav anındaki fiziksel gerginliğinizi nasıl azaltacağınızı ve ders çalışma alışkanlıklarınızı nasıl iyileştireceğinizi öğreneceksiniz. Ayrıca, motivasyonunuzu nasıl artırabileceğinize dair pratik taktikler de bulacaksınız.

Psikoeğitim Süreci

Psikoeğitim 3 hafta sürecek ve bu süre zarfında kaygı seviyenizi zaman zaman ölçerek, gösterdiğiniz gelişmeyi gözlemleyeceğiz. Önerimiz, hazırladığımız günlük programı takip etmeniz; fakat isterseniz kendi çalışma temponuzu da belirleyebilirsiniz.

Ek Bilgiler

Eğer kaygınız sizi aşırı rahatsız ediyorsa, bir psikiyatri uzmanıyla görüşmeyi ihmal etmeyin. Psikiyatri uzmanı, ilaç tedavisi veya psikoterapi gibi yöntemlerle size yardımcı olacaktır.