Psikademi

Psikademi’den Merhaba

Psikoloji alanında yepyeni bir platform ile karşınızdayız. Yepyeni olduğuna bakmayın temelleri yıllar öncesinde atıldı.

Psikoterapilere teknoloji eklenmesinin alınan sonucu ve verimliliği artırdığını savunanlardanım. Bu yüzden yıllardır biofeedback, sanal gerçeklik gözlükleri, çeşitli bilgisayar oyunları, bilgisayarlı testler gibi uygulamaları klinik çalışmalarımda aktif olarak kullanmaktayım.

Doktora çalışmalarım esnasında ise bilişsel davranışçı terapinin “kendi kendinin psikoloğa olması” üzerine kurulu yapısıyla aslında bir senaryo olarak yazılabileceği, elektronik ortama aktarılabileceği ve bir psikologla görüşmeden yapılabileceği fikriyle karşılaştım. Araştırmalarımı derinleştirdikçe aslında yurtdışında bu tür uygulamaların uzun yıllardır test edildiğini ve aktif olarak kullanıldığını gördüm.

Ülkemizde ise bilgisayarlı bilişsel davranışçı terapinin (kısaca bBDT) herhangi bir örneği bulunmuyordu.

Psikoeğitimlere Neden İhtiyaç Var?

Öncelikle şunu netliğe kavuşturalım: Psikademi içerisindeki bBDT programlarına kısaca Psikoeğitim demeyi tercih ediyoruz. Sebebi ise kafa karışıklığını ve söyleme zorluğunu azaltmak.

Psikoeğitimleri hazırlama motivasyonumuz ise “ülkemizde bulunmayan bir şeyi hemen uyarlayalım” diye düşünmenin aksine, gerçekten bir çok insanın hayatını kolaylaştıracağını düşünmemiz.

Bu tür bilişsel davranışçı terapi temelli psikoeğitimlerin temel avantajları şunlardır:

  1. Maliyet: Bir psikolog ile bir çok seans yapmayı gerektirmediği için geleneksel psikoterapiye oranla çok daha düşük bir ücret ödersiniz.
  2. Kolay ulaşım: İnternet erişimi olan bütün cihazlardan kullanabildiğiniz için zaman ve mekan engelini ortadan kaldırırsınız. Destek almak için işinizden ya da okulunuzdan destek almanız gerekmez.
  3. Bilimsel ve etkili: Bu tür psikoeğitimler bilimsel verilere dayalı ve işe yaradığı kanıtlanmış yöntemleri içerdiği için daima doğru bilgiye ulaşırsınız.
  4. Güvenilir: Deneyimli klinik psikologlar tarafından hazırlandığı için acemi bir psikoloğun yapacağı hatalardan korunmuş olursunuz.
  5. Psikolog eşliğinde kullanılabilir: Bu tür psikoeğitimler bir klinik psikologdan psikoterapi desteği alıyorsanız, terapi sürecinde öğrendiklerinizi pekiştirmek ve pratik yapmak için benzersiz bir fırsat yaratır. Dolayısıyla psikoterapiden aldığınız verimi de artırır.
  6. Psikiyatri ilaçları ile birlikte kullanılabilir: İlaç tedavisi alıyorsanız, yanında bir psikoeğitim programı kullanmanız tedavinizden aldığınız verimi artıracaktır.

Son söz

Psikoeğitimler aracılığıyla kolay ve ekonomik bir şekilde psikolojik desteğe ulaşmanız amacıyla Psikademi artık hizmetinizde. Bunların yanında her gün güncellenen blog sayfamız ile günlük hayatta kullanabileceğiniz ve psikolojik açıdan dengeyi koruyabileceğiniz içerikler sunmaya devam edeceğiz.

Tekrar sımsıcak bir merhaba…

Psikoeğitimlerimize ulaşmak ve ücretsiz bir şekilde kullanmak için tıklayın…

Tüm Kategoriler
Psikoeğitim
Psikoeğitim
Ücretsiz
Programın Amacı: Bu psikoeğitim programı, stresin nedenlerini ve etkilerini anlamanızı, stresle başa çıkmak için etkili yöntemler geliştirmenizi ve...
Başlangıç
46 Ders
Psikoeğitim
Ücretsiz
Panik Ataklarınızı Kontrol Altına Alın Panik bozukluk, beklenmedik panik ataklarla karakterize, hayat kalitesini önemli ölçüde düşürebilen bir duru...
Başlangıç
49 Ders
Psikoeğitim
Ücretsiz
Psikademi Kaygı programı, kaygıyla başa çıkmak için bilimsel ve etkili yöntemler sunar. Kaygınızı anlayın, yönetin ve daha sağlıklı bir yaşam sürün...
Başlangıç
68 Ders
Psikoeğitim
Ücretsiz
Psikademi Depresyon: Depresyonla Başa Çıkmanın En Yenilikçi Yolu
Başlangıç
105 Ders
Psikoeğitim
Ücretsiz
Sınav Kaygısına Son, öğrencilere sınav kaygısını etkin bir şekilde yönetmeleri için bilişsel-davranışçı terapi (BDT) temelli stratejiler sunar. Dah...
Başlangıç
63 Ders
Psikoeğitim
Ücretsiz
Sınavlar hem öğrenciler hem de aileleri için büyük bir stres kaynağı olabilir. Kaygı ve gerginlik öğrenci için bunaltıcı olabilir ve aileler de str...
Başlangıç
22 Ders

Psikolojiye Yön Verin

Bilimin Işığında Yürüyün!

Sizleri internet temelli psikolojik destek hizmetleri hakkında bir araştırmaya katkı sunmaya davet ediyoruz.

Araştırmamıza katılan herkese Psikolojik Sağlık İpuçları kitapçığını 📚 ücretsiz olarak sunuyoruz!

Katılmak için tıklayın!

This will close in 30 seconds