• Sepetinizde ürün bulunmuyor.

İhtiyacın olan psikoeğitimi satın al

seçtiğin bir psikolog ile

ücretsiz 15 dakikalık bilgilendirme görüşmesi yap.

Depresyon

Depresyonla başa çıkma konusundaki en yenilikçi yöntem: Psikademi Depresyon.
Bu psikoeğitim, bilimsel ve işe yaradığı kanıtlanmış yöntemleri kullanarak kendi kendinizin psikoloğu olabilmeniz için oluşturuldu.

Sınav Kaygısına Son (Öğrenci)

Sınava rahat girmek için etkili ve işe yarar yöntemleri kolay ve hızlı bir şekilde öğrenin.
Öğrendiklerinizi uygulamaya geçirin.
Sınava kadar egzersizleri tekrarlayın ve pratik yapın.
Sınavda başarınızı arttırın.

Sınav Kaygısına Son (Aile)

Çocuğunuza her konuda nasıl destek olabileceğinize dair etkili ve bilimsel yöntemler öğrenebilir, çocuğunuzla birlikte tüm ailenin kaygısının azaltılmasını sağlayabilirsiniz.

Psikademi Psikoeğitimleri, birer Bilgisayarlı Bilişsel Davranışçı Terapi programıdır.

Bilgisayarlı Bilişsel Davranışçı Terapi (bBDT), internet üzerinden kullanılan kendi kendine yardım terapisidir.

Dünyada kullanılan birçok bBDT programı mevcutken, ülkemizde Psikademi bu alanda öncülüğü üstlenmiştir.

bBDT kullananlar, yüz yüze bilişsel davranışçı terapi sırasında bir terapistin izleyeceği prosedürlerin aynıları ile karşılaşır ve bunları kendi hayatlarına nasıl uygulacağını öğrenir.

Nasıl işler?

Psikolojik sıkıntıda olan insanlar, sıklıkla olumsuz ve gerçeği yansıtmayan düşünce alışkanlıklarına sahiptir. En temelde kendileri, çevreleri ve gelecekleri hakkında olumsuz düşüncelere sahiptirler. Bu düşünce alışkanlıkları da psikolojik sorunları ortaya çıkartabilir. Bilişsel davranışçı terapi, insanlara bu düşünce kalıplarıyla nasıl yüzleşecekleri ile düşünce, duygu ve davranışlarının nasıl bağlantılı olduğunu öğretir.

bBDT ise interaktif online psikoeğitim yoluyla bilişsel davranışçı terapi yöntemlerini öğretir. Psikoeğitimler, her hafta bir veya iki bölüm bitirerek, birkaç haftalık süre içinde tamamlanabilir. 

İlaç kullanıyorum, psikoeğitim almama gerek var mı?

İlaçlar psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir ve işe yararlar. Ancak rahatsızlıkların ortaya çıkmasında ve sürmesinde rol alan düşünce ve davranış alışkanlıklarının nasıl değiştirileceğini öğretemezler.

Bu yüzden ilaç tedavisinin yanında bilişsel davranışçı terapi ilkelerini öğrenebileceğiniz bir psikoeğitim, tedavinizin verimini artırır.

Psikoterapi alıyorum, psikoeğitime gerek var mı?

Evet var. Yüz yüze ya da online yaptığınız psikoterapi görüşmelerinin arasında geçen sürede öğrendiklerinizi pratik yapmak ve daha hızlı iyileşmek için psikoeğitimler çok işe yarar.

Bunun yanında psikademi kullanıcı panelinde yer alan psikolojik test ve ölçeklerle durumunuzu ve gelişiminizi sürekli gerçekçi bir biçimde gözleyebilme şansına erişirsiniz.